Ik ben Kim, hou van koken en bakken, nog meer
van eten! Inspiratie doe ik maar al te graag op tijdens reizen.
M'n middle name is chaoot, gelukkig zie je dit niet op de foto's! Ik probeer het graag cheap & healthy te houden, maar hou ook van lekker zoet en vet, of moet ik vet lekker zeggen? Ofwel makkelijk en toch speciaal.
Latest posts by Kim van Lent (foodiesandgoodies)
(see all) Kippige pit
Makkelijk, snel en voedzaam gerechtje op tafel zetten, wat koud zelfs (nóg steeds) heerlijk is? Geloof mij, zoveel groenten heb je haast nooit eerder op je bord gehad (hello leftovers!). En nee, deze smaak overheerst niet. Vult het dan ook wel? Geen twijfel over mogelijk, keihard!

Dit recept is voor 2 personen, maar je kunt het beter voor 4 personen maken en desnoods de volgende dag tussen de middag eten, want dan kom je beter uit met je bloemkool- en broccolirijst.
Bereiding: totaal max ‘n half uurtje
Benodigdheden: koekenpan, snijplank
Portie: voor twee personen
Ingrediënten
350 gram kipfilethaasjes (kan ook gewone kipfilet zijn)
200 gram bloemkoolrijst (ik kocht van beide ‘rijst’ een verpakking van 400g, dus heb nog 400 gram over!)
200 gram broccolirijst
1 rode ui
komkommer
knoflook
2 bosuien, in ringen gesneden
bakje snoeptomaatjes
fetakaas
rode peper voor nóg meer kleur en pit
Dressing:
1 eetlepel mayo, 1 theelepel Sriracha, 1 theelepel honing en een scheutje water.
Bereiding
Knip de kip (ja écht! Gebruik wel een schone schaar) in kleine reepjes/stukjes en marineer deze alvast in een schaal met 2 eetlepels olie (ik gebruikte olijfolie) en de ‘Hoer op de Grill’ kruiden.
Ondertussen snipper je een rood uitje, snijd je de rode peper en snijd je ook de bosuitjes in ringen. Zet deze vast klaar voor de garnering later.
Chop, chop de komkommer en tomaat in een schaaltje en doe hier de feta blokjes bij (ik gebruikte de versie op olie).
Roer de ingrediënten voor de dressing samen in een schaaltje.
Fruit ‘t uitje aan en houd deze even apart, anders wordt deze te snel donker. Gooi de kip in de pan en wanneer deze bijna goudbruin is voeg je de rode peper (indien PIT) toe. Let op, ‘t wordt zo wel een pittige bedoeling . Het uitje mag er nu weer bij.
In een andere pan bak je de bloemkool- en de broccolirijst en voeg je tegen het einde van de baktijd wat knoflook toe. Ik bakte het ongeveer 10 minuten maar dat hangt helemaal af van de gewenste bite! Peper en zout is totaal niet nodig! (hier kwam ik achter tijdens het eten, top!)
Hatseflats, gooi wat ‘rijst’ in een mooie kom of op een bord en schep hierop wat lepels van de frisse cheesy salade, leg de kip op dit bedje, dressing erover en besprenkel met de bosui.
ENJOY!
2 reacties. Reactie plaatsen
Lekker! Ik heb de rode peper achterwege gelaten, de kruidenmix en de sriracha in de dressing waren genoeg. Ik zou in verhouding wat minder kip erin doen. Verder vond ik voor 4 personen deze hoeveelheid wel weinig, daar zou ik niet voldoende aanhebben als maaltijd. Maar lekker! Dit maken we nog wel eens.
Bedankt voor je reactie Inge!
Had je de ingrediënten wel verdubbeld? (Voor 4 personen?) Dit is geschreven voor twee personen. En wat betreft de kip, dat kan zeker! Ik had gewoon de hele verpakking gebruikt vandaar.
Groetjes Kim